Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

KM

Cieszymy się bardzo, że w naszej miejscowości powstało Koło Gospodyń Wiejskich, które zrzesza kobiety chętne do różnych prac mających na celu wspólne dobro wsi Rozdziela oraz gminy Żegocina.

Chociaż Koło zostało założone niedawno (grudzień 2018r.), to członkinie miały już okazję kilkakrotnie wykazać się w różnych lokalnych akcjach.  Mają wiele pomysłów i planów do dalszego działania. Lista członków jest otwarta, jeżeli ktoś czuje się, że ma coś nowego, ciekawego do wniesienia dla wspólnego dobra naszej małej Ojczyzny, to zapraszamy!

KM

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Tegoroczne feryjne zajęcia w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu, podobnie jak w ubiegłych latach cieszyły się zainteresowaniem. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każdy mógł znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić wolny czas.  Podczas ferii odbyło się spotkanie z  Wolontariuszami Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rozdzielu. Były zajęcia plastyczno – techniczne, na których uczestnicy wykonywali upominki dla babć i dziadków z okazji ich święta. Wykonywano plakat na temat EkoWalentynek i zbiórki w Szkole Podstawowej w Rozdzielu i w Świetlicy Wiejskiej  zużytych baterii. Starsi uczestnicy dokonali podsumowania akcji ,,GÓRA GROSZA”.

Nie zabrakło zimowych zgadywanek -,,Kalambury”,  zapomnianych gier: ,,Państwa i miasta”, ,,Kółko i krzyżyk”, zabaw i tańców integracyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe, chusta animacyjna).

W jednym z dni były zajęcia kulinarne -,,Smacznie, zdrowo i wesoło”. Wspólnie wykonywano zdrowe przekąski i desery.

Piękna pogoda pozwoliła uczestnikom ferii również na pobyt na świeżym powietrzu. Pod hasłem  ,,Sport to zdrowie - każdy ci to powie” odbyły się krótkie piesze wędrówki po okolicy oraz zjazdy ,, z górki na pazurki”. Ferie minęły bardzo szybko, ale każdy kto chciał, to aktywnie wypoczął.

KM

 Zaplanowane atrakcje:

15 stycznia (wtorek) – godz.9.00 do 13.00
Spotkanie z  Wolontariuszami Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rozdzielu-wykonywanie kartek okolicznościowych przez dzieci i młodzież zaangażowaną w projekt ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Podsumowanie akcji ,,GÓRA GROSZA”. Zimowe zgadywanki -,,Kalambury”. Uzupełnianie kronik świetlicowych.Gry i zabawy świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe).

17 stycznia (czwartek) -  godz. 9.00 do 12.00
,,Upominek dla Babci i Dziadka z okazji ich święta”- Zajęcia plastyczno-techniczne.
Wykonanie okolicznościowej gazetki i dekoracji. Zajęcia muzyczno-taneczne ,, Poczuj rytm”- zabawy i tańce integracyjne. Gry i zabawy świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe).

18 stycznia (piątek) - godz. 17.00 do 21.00  Gry świetlicowe dla młodzieży i dorosłych.

22 stycznia (wtorek) - godz. 9.00 do 13.00   
 ,,Sport to zdrowie - każdy ci to powie”- piesza wycieczka po okolicy oraz sporty zimowe (w zależności od pogody).

Zabawy i gry  świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe). Zabawy z chustą animacyjną.

24 stycznia (czwartek) -  godz. 9.00 do 13.00
,,Smacznie, zdrowo i wesoło”- zajęcia kulinarne. Wspólne wykonywanie zdrowych przekąsek i deserów. Dekoracja stołu- nauka składania serwetek. Turniej gier zapomnianych: ,,Państwa, miasta”, ,,Kółko, krzyżyk”. Gry i zabawy świetlicowe (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe).

25 stycznia (piątek) Planowany jest wyjazd na Krytą Pływalnię  w Proszówkach Zapisy w CKSiT w Żegocinie

KM

ŚWIETLICA WIEJSKA W ROZDZIELU zaprasza wszystkich chętnych,
którzy aktywnie lubią spędzać wolny czas na zajęcia w rytm muzyki:
,,ZUMBA - FITNEES",
które odbywają się w poniedziałki od godz. 19.45 do godz. 20.45

KM

Ferie zimowe w tym roku  trwały od 12 lutego do 23 lutego. Pogoda była wymarzona!

Każdy, kto tylko zechciał, mały-duży, młody- starszy, skorzystał z tegorocznej oferty wypoczynkowej zorganizowanej przez Świetlicę Wiejską w Rozdzielu oraz z niektórych form oferowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki  w Żegocinie.

KM

Wszystkich małych i dużych, młodych i starszych, którzy lubią się poruszać, zapraszamy do ćwiczeń w rytm muzyki.
Pierwsza lekcja pokazowa gratis!!! Zapraszamy! 

KM

 6 stycznia 2018r., w sobotę, Świetlica Wiejska w Rozdzielu zaprosiła wszystkich, którzy lubią śpiewać na Wspólne Wielopokoleniowe Kolędowanie. Spotkaniu przyświecało hasło "Wstań z kanapy - przyjdź z nami kolędować”!.
    To spontaniczne spotkanie, rozpoczęto jasełkami w wykonaniu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Rozdzielu. Teksty przedstawienia przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chórek starszych dzieci i młodzieży szkolnej. Mali aktorzy zrobili na wszystkich duże wrażenie.
   Wspólne chwile uświetniła również rozdzielska kapela, która z licznie zgromadzoną  widownią śpiewała znane kolędy i pastorałki, przygrywając na różnych instrumentach. Na koniec swojego występu życzyli wszystkim sto lat!
    Kolędowanie trwało do późnego wieczoru, dzieci bawiły się w rytmach różnych piosenek. Na parkiecie nie zabrakło również starszych. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli częstować się różnymi smakołykami, degustować tradycyjne przekąski przygotowane przez rozdzielskie gospodynie.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych