Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

KM

Instruktor: Joanna Janiczek

Godziny otwarcia:
Wtorek               16.00 – 20.00
Czwartek           16.00 – 20.00
Sobota                15.00 – 20.00

Proponowane zajęcia:

- Tenis stołowy
- Bilard
- Zajęcia plastyczne
- Gry stolikowe, piłkarzyki

KM
   Ferie zimowe w Bełdnie minęły bardzo radośnie i wesoło ,,zbyt szybko się skończyły,,  twierdziły dzieci.
W pierwszym dniu  zajęcia odbyły się w świetlicy. Słodki poczęstunek czekał na grupę przybyłych dzieci, a następnie zapoznały się z nowo zakupionymi przyborami plastycznymi, rożnymi grami planszowymi i innymi przedmiotami, które miały służyły dzieciom do zabawy w okresie zimowym.
   Zaplanowane zabawy na świeżym powietrzu były ograniczone, ze względu na złą pogodę oraz przeziębienia dzieci. Wycieczka do piekarni w Żegocinie była bardzo udanym spotkaniem z Panem kierownikiem, który umożliwił dzieciakom zwiedzenie zakładu, a następnie z przygotowanego ciasta wykonać własnoręcznie: bułeczki, małe chlebki, precelki oraz rożne figurki. Po wypieczeniu dzieci mogły zabrać ze sobą swoje prace, aby pochwalić się rodzicom swoimi umiejętnościami.
   Kolejną zaplanowaną wycieczką było zwiedzanie fermy drobiu Pana Krzysztofa Guzika. Dzieci z wielką ciekawością słuchały Pana Krzysztofa, który opowiadał jak wygląda opieka nad małymi kurczaczkami.     Zaproszono Panią Annę Piaskowy, która przeprowadziła z dziećmi lekcję wykonywania z bibuły kwiatów i różnych ozdób. Wykonane kwiaty zostały przekazane do Bytomska gdzie, ,,Szkolne Koło Caritas,, wykorzysta je do palm wielkanocnych.
   W ferie dzieci ze w świetlicy w Bełdnie nie miały czasu na nudę ponieważ, odbywały się konkursy, zawody i turnieje, a w ostatnim dniu dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone za miłą i wspólną zabawę.
 
KM

Dnia 8.11.2017r. w Świetlicy odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki, leczenia i wczesnego wykrywania raka piersi.  Pani Małgorzata Kępa oraz Renata Skórnóg bardzo precyzyjnie i medycznie przeprowadziły prawie dwugodzinną konferencję, w której uczestniczyły nie tylko dojrzałe kobiety, ale również młodzież.  Prelekcja przebiegała pod hasłem ,,Pomyśl o Sobie już dziś!” Uczestnicy spotkania  zapoznali się z leczeniem i wczesnym wykrywaniem raka piersi oraz statystykami, dotyczącymi tej choroby.

KM

W miesiącu październiku zaczęliśmy przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych.  Jak co roku dzieci i młodzież wykonały własnoręcznie patriotyczne ozdoby i wiązanki , które następnie  zostały  złożone na grobach i krzyżach żołnierskich znajdujących się na  cmentarzu w Żegocinie.

KM

12.09.2017r. o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej w Bełdnie odbyło się zebranie , któremu przewodniczył  sołtys wsi Pan Stanisław Furtak. W zebrani uczestniczyli  zaproszeni goście;  Wójt Gminy pan Jerzy Błoniarz,  Radni oraz mieszkańcy wsi . Celem spotkania było całoroczne sprawozdanie z dokonanych prac oraz omówienie zaplanowanych inwestycji na rok 2018.

KM

Bardzo dziękuje panu Krzysztofowi Pączkowi za wykonanie nowych elementów na placu zabaw przy świetlicy oraz panu Krzysztofowi Krajewskiemu za pomoc w pracach wykończeniowych.

KM

Nadal trwa zbiórka zakrętek i korków plastikowych, która po zebraniu odpowiedniej ilości będzie przekazana na cele charytatywne. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w szlachetny cel. 

KM

Okres wakacyjny w świetlicy w Bełdnie zaczęliśmy remontem uszkodzonych elementów na placu zabaw.
Wymiana kolenych elementów zaplanowana jest na późniejszy termin. Mam nadzieję, że odbędzie się to jeszcze w tym roku.
Odświeżony przez pana Krzysztofa plac zabaw przyciąga coraz więcej dzieci, z czego bardzo sie cieszymy. 
Podczas wakacji odbyło się dużo ciekawych wycieczek pieszych a także jedna rowerowa. W tym roku dzieci bardzo aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu np. rysując kredą po asfalcie czy grając w badmintona. 
Dzieci skorzystały również z Rejsu statkiem po jeziorze Rożnowskim, któremu przewodniczył pan kapitan, czy atrakcji w Rabkolandzie.
Oprócz wymienionych atrakcji, resztę wakacyjnych dni dzieci spędziły odwiedzając kino ,,Żegotka''. 
Pochmurne i deszczowe dni świetlica była odwiedzana również przez młodzież, jak również osoby dorosłe, podziwiające izbę pamięci narodowej. Koniec sezonu odbył się bardzo uroczyście. Był grill i pieczona kiełbasa. Czas ten dzieci spędziły  rozmawiając ze sobą i i śmiejąc się.  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych