Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 749

4 lipca 2020 r. odbyła się Wędrówka Szlakami Beskidu Wyspowego, której organizatorem było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.

Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 8:00, z parkingu pod Restauracją HEXE, skąd grupę 18 osób zabrał autokar i zawiózł na początek trasy w Pasierbcu. Następnie grupa wspinała się szlakiem koloru żółtego na szczyt Kamionnej i w okolice górnej stacji narciarskiej Laskowa-Ski. Kolejną częścią wycieczki było podróżowanie szlakiem niebieskim, biegnącym w kierunku Bochni. Miejscem zakończenia wycieczki, do którego grupa dotarła szlakiem żółtym, było centrum Żegociny – Bramy Beskidu Wyspowego.

Stąd uczestnicy wyruszyli samochodami na basen do Łąkty Górnej i tam mogli się ochłodzić w wodzie, zagrać w plażową piłkę siatkową oraz zejść pyszną kiełbaskę z grilla, przygotowaną przez organizatora. W wędrówce uczestniczył Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona, Dyrektor CKSiT Michał Rudnik oraz osoby z różnych części powiatu bocheńskiego ( Żegocina, Bytomsko, Łąkta Dolna, Królówka, Grobla, Chełm, Stanisławice i Bochnia).

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników wędrówki oraz dla tych, którzy pomogli w jej organizacji.

CKSiT serdecznie zaprasza na kolejne wyprawy, również kilkudniowe, które odbędą się w ustalonych niebawem terminach.