Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 1110

Jak co roku, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie na czas ferii zimowych zorganizowało szereg zajęć dla dzieci z terenu naszej gminy.

Ferie zimowe w naszym województwie trwały od 27 stycznia do 7 lutego. W tym czasie, w zajęciach w CKSiT codziennie brało udział około 50 dzieci. W pierwszym tygodniu ferii, w poniedziałek odwiedził nas teatr Blaszany Bębenek z Trzebini, który przedstawił dzieciom piękną bajkę „Dziadek do orzechów”. Następnie wszyscy wspólnie robili eksperymenty chemiczne. We wtorek, dzieci wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Bytomsku upiekły pyszne ciasteczka i pizzę. W czwartek zorganizowane zostały różne gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii, do CKSiT zawitali przedstawiciele służb mundurowych – leśnik, policjanci, strażak oraz ratownik medyczny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały na czym polega każdy z zawodów, a także zadawały mnóstwo pytań, na które goście chętnie odpowiadali.

Drugi tydzień ferii również rozpoczął się teatrzykiem, jednak tym razem była to klasyczna bajka „Pinokio”. We wtorek dzieci z opiekunami odwiedzili piekarnię „GS” w Żegocinie, w której zobaczyli jak wypieka się chleb, bułki i lubiane przez wszystkich „świderki”. Po wycieczce do piekarni, wszyscy mieli okazję poprawić swoją kondycję fizyczną podczas profesjonalnego fitnessu z Panią Kasią Rogóż.  W czwartek, wszystkie dzieci wykonały piękne maski karnawałowe, które przydały się w dniu następnym. W piątek bowiem miał miejsce bal karnawałowy z zabawami i konkursami z nagrodami, podczas którego wszyscy świetnie się bawili. Zanim jednak przystąpiono do wspólnej zabawy, fryzjerka Pani Elżbieta Janiczek wykonała wszystkim chętnym dzieciom piękne fryzury. Tak z przytupem zakończono „Ferie z CKSiT 2020”

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji zajęć, rodzicom za zaufanie a dzieciom za świetną, wspólną zabawę!

Zajęcia były współfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.