Żegocina 378

32-731 Żegocina
email: cksit@zegocina.pl

Telefon  14 613 20 35

Aktualności

KM
Odsłony: 1457

Niedzielny wieczór 2 lutego upłynął na wspólnym kolędowaniu w ramach tradycyjnych, 17. „Ostatków Kolędowych”. Wydarzenie zorganizowanie przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, zgromadziło wielu mieszkańców gminy, którzy wraz z lokalnymi artystami oraz grupami obrzędowymi, zakończyli okres śpiewania kolęd.

Wśród gości byli obecni: Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona, Wicestarosta Bocheński Pan Ryszard Drożdżak, ks. proboszcz Bogusław Pasierb, Radni Gminy Żegocina oraz dyrektorzy szkół.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17.00 koncertem kolęd kapeli w składzie: Pan Tomasz Cudejko (kontrabas), Piotr Cudejko (skrzypce), Dawid Widełka (saksofon altowy), Mikołaj Kępa (saksofon tenorowy), Jakub Stokłosa (akordeon). Następnie, po powitaniu przez Kamilę Mirowską wszystkich licznie zgromadzonych w sali widowiskowej CKSiT, głos zabrała Pani Teresa Mrugacz, która poprowadziła dalszą część wieczoru.

Kolejnymi artystami na scenie byli: Chór Parafialny oraz Zespół Regionalny Łąkta, którzy wykonali kilka tradycyjnych kolęd i pastorałek. Następnie, na scenie zagościła grupa kolędnicza z Kamionnej, która przedstawiła program artystyczny przygotowany przez członków Koła Gospodyń i Gospodarzy Gościnna Kamionna. Przedstawienie z dużą dawką humoru zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Po występie grupy obrzędowej, przed publicznością zaprezentowali się młodzi soliści ze Szkoły Muzycznej w Żegocinie, a byli to: Oliwia Smoleń, która zagrała na skrzypcach kolędę „Gdy śliczna Panna”, akordeonista Patryk Garbacz z utworem „Jezusa narodzonego” oraz skrzypek Mateusz Guzik, który zagrał „Przybieżeli do Betlejem”.

Po solistach, sceną oraz całą salą widowiskową żegocińskiego Centrum Kultury zawładnęła grupa kolędnicza ze Żmiącej. Grupa z turoniem, konikiem i żydem nie pozwoliła publiczności się nudzić, angażując wszystkich niezależnie od wieku do wspólnej zabawy. Po swoim występie i salwach śmiechu, zwłaszcza ze strony najmłodszych widzów, grupa opuściła scenę, a głos zabrał Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona. W krótkim przemówieniu podziękował organizatorom za przygotowanie wydarzenia oraz wszystkim artystom za występy. Słowa uznania, zwłaszcza w kierunku Zespołu Regionalnego Łąkta złożył także Wicestarosta Bocheński – Pan Ryszard Drożdżak. Następnie głos zabrała Kamila Mirowska, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację Ostatków Kolędowych, sponsorom: Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Żegocinie, Fermie Drobiu Pana Pawła i Dariusza Ptaszków, oraz przede wszystkim Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Bytomsku, które przygotowały poczęstunek dla wszystkich grup artystycznych.

Ostatnim punktem programu był piękny, półgodzinny koncert Orkiestry Dętej działającej przy CKSiT pod batutą Pana Adama Sowy w Żegocinie. Orkiestra zagrała nie tylko tradycyjne kolędy, ale także utwory koncertowe, a na zakończenie – tradycyjne marsze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór na wspólnym kolędowaniu i zapraszamy za rok!